Haberler / Duyurular

ÖğrencilereYaban Hayatı Koruma Dersi Verildi

ÖğrencilereYaban Hayatı Koruma Dersi Verildi
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Veteriner Fakültesi 4. sınıf öğrencileri, Doç. Dr. Lokman Aslan öncülüğünde tarihi Adır Adası'nda doğayla iç içe yaban hayatını tanıma dersi işlediler.

 

Van Gölü'ndeki en büyük adalardan biri olan ve bahar aylarıyla birlikte martıların kuluçka merkezi haline gelen Adır Adası, YYÜ Veteriner Fakültesi 4. sınıf öğrencilerinin ders mekanı oldu.


YYÜ Veteriner Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Aslan tarafından adada verilen ‘Yaban hayat’ konulu derse öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Dersi can kulağıyla dinleyen öğrenciler, adada bulunan martıları, martı yumurtalarını ve diğer hayvanları da inceleme fırsatı buldu.


 

 


Öğrencilerin doğayı tanımaları ve yaban hayatı daha iyi öğrenmeleri için böyle bir ders yaptıklarını anlatan YYÜ Veteriner Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Lokman Aslan, “Öğrencilerin doğada nasıl çözüm yolları bulacaklarını, nelerle karışılacağını öğrenmeleri için adada bir ders yapmak istedik. Adır Adası da bu mekanlardan en uygun olanı. 


 


Ada martılara ve birçok kuş türüne ev sahipliği yapan bir mekan. Öğrencilerimizde bugün doğayla iç içe ders yaptı. Yaptığımız bu derste çok başarılı geçti. Öğrenciler dersten çok memnun kaldı. 


Birçok konuyu da pratikte görme şansını yakaladı. Gezilerimiz ve doğadaki derslerimiz önümüzdeki dönemlerde de devam edecek. Bu derslere katılmak isteyen vatandaşlarımızı ve farklı bölümlerde okuyan öğrencilerimizi de getirmeyi planlıyoruz” dedi.