Haberler / Duyurular

DÜNYA VETERİNER HEKİMLERİ GÜNÜ KUTLANDI 25 NİSAN 2015

DÜNYA VETERİNER HEKİMLERİ GÜNÜ KUTLANDI 25 NİSAN 2015
Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından organize edilen “2015 yılı Dünya Veteriner Hekimleri Günü” 25 Nisan cumartesi günü Anıtkabir ve Ankara 75. Yıl Hipodromunda düzenlenen törenlerle kutlandı.

 DÜNYA VETERİNER HEKİMLERİ GÜNÜ KUTLANDI 25 NİSAN 2015

DÜNYA VETERİNER HEKİMLERİ GÜNÜ KUTLANDI!

Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından organize edilen “2015 yılı Dünya Veteriner Hekimleri Günü” 25 Nisan cumartesi günü Anıtkabir ve Ankara 75. Yıl Hipodromunda düzenlenen törenlerle kutlandı.

Tören, saat 12.oo de anıtkabire çelenk koyma, saygı duruşu ve şeref defterine mesaj yazımı ile başladı. Türk Veteriner hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanının anıtkabir defterine yazdığı mesaj:

 “ Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu yüce önder Gazi Mustafa Atatürk;

25 Nisan Dünya Veteriner Hekimleri Günü nedeniyle manevi huzurundayız. Sizi saygıyla, özlemle ve rahmetle anıyoruz.

Biz Türk Veteriner Hekimleri olarak bu anlamlı günümüzde “Hayatta En Hakiki Mürşit, İlimdir.” Sözünle hareketle yolumuza devam ediyoruz. Ruhun şad, mekânın cennet olsun.

 NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”

 

Saat 13.30 başlayan Tören etkinlerimizin ikinci bölümü;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Silah Arkadaşları, Aziz Şehitlerimizin ve meslek şehitlerimiz anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal  Marşı ile başladı.

 Dünya Veteriner Hekimler Günü her yıl farklı bir tema ile kutlanmaktadır.  2015 yılı teması “Vektörlerle bulaşan zoonoz hastalıklar” olarak belirlenmiştir. Bu tema doğrultusunda TVHB tarafından afiş hazırlatılarak ülke genelinde dağıtımı yapılmıştır.

Daha sonra Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat GÖZET günün önemini belirten açılış konuşmasını yaptı.

Tören, geleneksel hale gelen TVHB Onur, Hizmet ve Basın ödüllerin verilmesiyle devam etti.

ONUR ÖDÜLÜ

 Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından yapılan değerlendirme sonucu Veteriner Hekimlik Mesleğine yapmış olduğu üstün hizmetlerden dolayı Merhum Veteriner Hekim Doç. Dr. Osman Nuri KOÇTÜRK “2015 yılı TVHB Onur Ödül” üne layık görüldü. Merhum, Veteriner Hekim Doç. Dr. Osman Nuri KOÇTÜRK'ün özgeçmişi ve ödül gerekçesi okundu.

Ödül alan Merhum Veteriner Hekim Doç. Dr. Osman Nuri KOÇTÜRK'ün yeğeni Prof. Dr. Semra KOÇTÜRK

Ödül Veren Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat GÖZET

HİZMET ÖDÜLLERİ

2015 yılı TVHB Hizmet Ödülleri, her biri farklı sanat alanında ulusal ve uluslararası başarılar elde ederek Veteriner Hekimlik mesleğinin toplumda tanınmasına katkı sağlamışlardır. Veteriner Hekimlerin, hekimlik yanında sanatta da başarılı olacağını göstermişlerdir. İşte bu nedenle 2015 yılı Türk Veteriner Hekimleri Birliği Hizmet Ödüllerinin Sanatçı Veteriner Hekimlere verilmesi layık görülmüştür.

 

1 – Yrd. Doç. Dr. Yakup ÖMEROĞLU ( özgeçmiş )

Ödül alan Yrd. Doç. Dr. Yakup ÖMEROĞLU

Ödül veren Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfkı HAZIROĞLU

2 – Dr. Cumhur KOCA ( özgeçmiş )

Ödül alan Dr. Cumhur KOCA

Ödül veren TVHB YHD Genel Sekreteri Özcan AYDIN

3 – İrfan GÜRDAL

İrfan GÜRDAL özgeçmişi

4 – Mikdat BESNİ ( özgeçmiş )

Ödül alan Mikdat BESNİ

Ödül veren TVHB Genel Sekreteri Dr. Tahir GONCAGÜL

5 – Beyza BAŞAR ( özgeçmiş )

Ödül alan Beyza BAŞAR

Ödül veren GTHB Müsteşar Danışmanı Prof. Dr. Ersin İSTANBULLUOĞLU

6 – Memik KİBARKAYA ( özgeçmiş )

Ödül alan Memik KİBARKAYA

Ödül veren TVHB YHD Üyesi Selahattin ŞEN

7 – İsmail Serdar SAYAR ( özgeçmiş )

İsmail Serdar SAYAR özgeçmişi

8 – Atilla CAN ( özgeçmiş )

Ödül alan Atilla CAN

Ödül veren TVHB Y.K. Üyesi Doç. Dr. Umut TAŞDEMİR

 

9 – Mehmet Turan YARAR ( özgeçmiş )

Mehmet Turan YARAR özgeçmişi

10 – Ayrıca Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından yapılan değerlendirme sonucunda; hem tarihi hem de bilimsel önem taşıyan anatomi alanındaki örneklerin yok olmasını önlemek amacı ile veteriner hekimlik mesleğine kazandırılan Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Anatomi Müzesi "2015 Yılı TVHB Hizmet Ödül" üne layık görülmüştür

Ödül alan Yrd. Doç. Dr. Okan EKİM

Ödül veren TVHB 2. Başkanı Prof. Dr. Ender YARSAN

BASIN ÖDÜLÜ

Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından yapılan değerlendirme sonucu Veteriner Hekimlik mesleğine basın yoluyla yaptığı hizmetlerinden dolayı Sayın Aslan SARIZEYBEK  "2015 yılı TVHB Basın Ödül" üne layık görülmüştür.

Ödül alan Performans Dergisi Ankara Temsilcisi Yeşim YILMAZ

Ödül veren Van Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Genel Sekreteri Doç. Dr. Lokman ASLAN

 

Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusu, 25 Nisan Cumartesi günü 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda koşuldu.Çim piste 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuya 4 ve yukarı yaşlı 7 İngiliz atı katıldı. Bu öenmli koşuyu Hülya YILDIRIM'ın YILDIRIM BEY isimli safkanı, jokey Halis KARATAŞ ile kazandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Mehmet Mehdi EKER'in telgrafının okunmasının ardından Şeref tribününde kupa töre gerçekleştirildi. Koşuyu kazanan atın sahibine vekaleten Fırat YILDIRIM'a kupasını, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Vekili ve Y.K.K. Başkanı Dr. Nihat PAKDİL verdi. Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Talat GÖZET, kazanan atın antrenörü Adil YILMAZ'a, TVHB Merkez Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Umut TAŞDEMİR'de jokey Halis KARATAŞ'a plaketlerini takdim etti. Törene TJK Asil Üyesi Hayrettin KARAMAZI ile davetlilerde katıldı.

Törenimiz Dünya Veteriner Hekimleri Günü Kokteyli ile kapanmıştır.

- See more at: http://tvhb.org.tr/haber/dunya_veteriner_hekimleri_gunu_kutlandi_25_nisan_2015#sthash.WnFy1TVO.dpuf