Haberler / Duyurular

Puhuyu Kanadından Vurdular

Puhuyu Kanadından Vurdular
Van'da bilinçsiz avcılar tarafından kanadından silahla vurulan ve nesli koruma altında bulunan puhu türü baykuş, vatandaşlar tarafından yaralı olarak Van YYÜ Hayvan Hastanesi'ne getirildi. Kanadından silahla yaralanan puhu, Veteriner Fakültesi Cerrahi Ana

 VAN (İHA) - Van'da bilinçsiz avcılar tarafından kanadından vurulan ve nesli koruma altında bulunan puhu baykuşu Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Hayvan Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Van'da bilinçsiz avcılar tarafından kanadından silahla vurulan ve nesli koruma altında bulunan puhu türü baykuş, vatandaşlar tarafından yaralı olarak Van YYÜ Hayvan Hastanesi'ne getirildi. Kanadından silahla yaralanan puhu, Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Loğman Aslan tarafından tedavi altına alındı. Yrd. Doç. Dr. Loğman Aslan, tedavisi devam eden puhunun sağlık durumunun iyiye gittiğini söyleyerek, "Batı illerinde artan nüfus yoğunluğu nedeniyle yaban kuşları doğuya doğru göç ediyor. Göç etmek zorunda bırakılıyor. Sayıları her geçen gün azalan yaşam alanları yok olan yaban kuşları bu nedenle doğudaki dağlık alanları tercih ediyor. Ama ne yazık ki burada da bilinçsiz avcılar tarafından vuruluyor. Yine hastanemize getirilen bir baykuş türü olan puhuda kanadından silahla vurulmuş. Yarası çok ağır değil ama açlıktan dolayı vücudunda hasar oluşmuş. Tedavisi devam ediyor sağlık durumu şu an iyi. İyileşir iyileşmez doğaya salınacak" dedi.